Склад кафедри

Колектив кафедри фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата

Ткачук Світлана Сергіївна

д.мед.н., професор, завідувач кафедри фізіології БДМУ

Народилася 14.01.1952 року в селі Селище Сокирянського району Чернівецької області.  Закінчила Чернівецький державний медичний інститут у 1975 році. Після проходження інтернатури працювала лікарем-ендокринологом Рокитнянської ЦРЛ.  У 1981 р закінчила аспірантуру з нормальної фізіології. Під керівництвом проф.Я.Д.Кіршенблата та О.Г.Резнікова виконала і захистила кандидатську дисертацію "Участие холино-и адренореактивных звеньев в механизмах передачи влияний миндалевидных ядер на яичники". Працювала асистентом, згодом – доцентом кафедри нормальної фізіології. У 2000 р захистила докторську дисертацію “Нейроендокринні та біохімічні механізми порушень стрес-лімітуючої та стрес-реалізуючої систем мозку у щурів з синдромом пренатального стресу” за спеціальністю 14.03.04 -  патологічна фізіологія. З 2001р – професор кафедри нормальної фізіології, з 2005- завідувач кафедри фізіології.

Основний напрямок наукових досліджень – механізми нейроімуноендокринної регуляції функцій організму. Наукові дослідження розпочато в 1979 р. під керівництвом проф. Я.Д.Кіршенблата. Нового спрямування наукові дослідження дістали під керівництвом чл.-кор. НАН і АМН України О.Г.Резнікова.  Керівник семи захищених та 5 запланованих кандидатських дисертацій.

За результатами наукової роботи опубліковано більш, ніж 200 робіт, у т.ч. 3 монографії, 4 навчально-методичних посібники.

Член вченої ради БДМУ, член спеціалізованих вчених рад Д 58.601.01 при Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я.Горбачевського та К 76.600.02  при Буковинському  державному медичному університеті, член правління патофізіологів України.


Професор Масікевич Юрій Григорович

-доктор біологічних наук, професор кафедри

Після закінчення біологічного факультету Чернівецького державного університету із 1979 по 1982 рік навчався в аспірантурі при кафедрі біохімії ЧДУ. У 1983 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю «біохімія». Із 1983 року працює на посадах молодшого наукового співробітника, асистента, доцента, завідувача кафедри фізіології рослин біологічного факультету ЧНУ.

В 1990 році присвоєно вчене звання доцента.

З 1997 року - завідувач кафедри екології і права Чернівецького факультету Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

В 2008 році Указом Президента України присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти України».

В 2012 році присуджено науковий ступінь доктора біологічних наук із спеціальності «біохімія»,

В 2013 році присвоєно вчене звання професора кафедри екології і права

З 1 вересня 2014 року – професор кафедри гігієни та екології БДМУ.

Автор 240 наукових та науково-методичних праць, в т.ч.: 2 монографій, 19 підручників та посібників під Грифом МОН України, член редакційної колегії 11-и томного видання «Збірник законодавчих актів України про охорону навколишнього природного середовища» (1997-2004 рр.).

Організатор шести міжнародних наукових конференцій «Молодь у вирішенні регіональних та транскордонних проблем екологічної безпеки» (2002-2007 рр.), «Горбуновських читань» (2008-2014 рр.).

Професор Ю.Г. Масікевич – член НМК МОНУ з питань екології, народний засідатель Апеляційного суду Чернівецької області (2007-2012 рр.), директор Буковинської філії Національного Екоцентру України «Крона», член НТР національних природних парків «Вижницький» та «Черемоський», член координаційної ради з питань правової освіти Чернівецької обласної державної адміністрації.

З січня 2021 року - професор кафедри фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата.

Доцент Ясінська Олена Вікторівна

– кандидат медичних наук, доцент кафедри;

відповідальна за навчально-методичну роботу на кафедрі;

- У 1996 році закінчила Чернівецький державний медичний інститут за спеціальністю "лікувальна справа".

01.09.2002 - 31.03.2010 - асистент кафедри фізіології Буковинського державного медичного університету.

У 2007 році успішно захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.03.03 – нормальна фізіологія на тему “Особливості фотоперіодичних змін прооксидантних процесів, антиоксидантної системи та надниркових залоз за умов екзогенної гіпоксії. Кандидат медичних наук з 2007 р. 

З 1.04.2010 року переведена на посаду доцента кафедри фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата Буковинського державного медичного університету. З 1.04.2010 р. по теперішній час - доцент кафедри фізіології ім. Я.Д.Кіршенблата. У листопаді 2011 року отримала вчене звання доцента. 

Ясінська О.В. має 83 публікації наукового та навчально-методичного характеру, є співавтором 5 навчальних посібників.

Стаж педагогічної роботи у закладах вищої освіти - 17 років.

Доцент Анохіна Світлана Іванівна

– кандидат медичних наук, доцент кафедр,

відповідальна за наукову роботу кафедри, 

відповідальний виконавець комплексної науково-дослідної роботи кафедри “Закономірності функціонування нейроімуноендокринних взаємовідносин в нормі та при патології і можливості їх фармакологічної модуляції ”.

- У 1996 році закінчила Чернівецький державний медичний інститут за спеціальністю "лікувальна справа".

01.09.1997 - 31.03.2010 - асистент кафедри фізіології Буковинського державного медичного університету.

Кандидат медичних наук з 2004 р. Кандидатську дисертацію захистила у 2004 році зі спеціальності "патологічна фізіологія" на тему: “ Роль шишкоподібного тіла у регуляції гемостазу при гіпо- та гіпертиреоїдних станах”

З 1.04.2010 р. по теперішній час - доцент кафедри фізіології ім. Я.Д.Кіршенблата.

Анохіна С.І. має 83 публікації наукового та навчально-методичного характеру, є співавтором чотирьох навчальних посібників.

Стаж педагогічної роботи у закладах вищої освіти -19 років.

Доцент Гордієнко Віктор Веніамінович

– кандидат медичних наук, доцент кафедри.

У 1985 році закінчив Військово-медичний факультет при Саратовському медичному інституті за спеціальністю «Лікувально-профілактична справа».

 З 1985 року по 1990 рік проходив військову службу у лавах Збройних сил СРСР, а з 1990 року по 2010 рік – у Збройних силах України. У 2010 році захистив дисертацію «Онтогенетичні особливості хронобіологічних перебудов функції нирок за умов кадмієвої та свинцевої інтоксикації» на здобуття наукового ступеня «кандидат медичних наук» за спеціальністю 14.03.06.- токсикологія. З лютого 2011 року – асистент кафедри фізіології ім. Я.Д.Кіршенблата. З 2014 року доцент цієїж кафедри.

Опубліковано 75 наукових праць. Співавтор монографії «Хроноритми нирок: віковий аспект за умов металотоксикозу» (2016р.), підручника -довідника «Хронофармакология для врача, провизора и студента» (2016р.), двох навчальних посібників – «Фізіологія» (2013р.), «Основи фізіології» (2014р.), методичних рекомендацій «Ренальні ефекти тіотриазоліну» (2003р ) та 4 деклараційних патентів України на корисну модель. Член товариства фізіологів України.

Доцент Семененко Світлана Богданівна 

–кандидат біологічних наук, доцент кафедри; куратор студентського наукового гуртка кафедри.

Закінчила у 2007 році біологічний факультет Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича і отримала кваліфікацію магістра за спеціальністю «Біологія», у 2002 році закінчила з відзнакою Буковинську державну медичну академію і здобула кваліфікацію бакалавра медицини.

З 2002 року по 2007 рік працювала викладачем кафедри догляду за хворими та вищої медсестринської освіти, а з 2007 року працювала асистентом кафедри фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата.

У 2012 році захистила кандидатську дисертаційну роботу на тему: «Патофізіологічні механізми порушень хроноритмічної організації функцій нирок за умов блокади синтезу монооксиду нітрогену на тлі гіпо та гіперфункції шишкоподібної залози» на здобуття наукового ступеня «кандидат біологічних наук» за спеціальністю 14.03.04. – патологічна фізіологія.

З вересня 2015 по теперішній час - доцент кафедри фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата. У 2019 році отримала вчене звання доцента.

Є співавтором монографії «Формування циркадіанних ритмів фізіологічних функцій: участь структур головного мозку й ендокринних залоз» (2015р.), навчальних посібників: «Фізіологія» (2013р.), «Основи фізіології» (2014р.), «Фізіологія нейрогуморальної регуляції» (2017р.), «Improve your professional English for «KROK 1. Dentistry» (2023р.), «Тecтові завдання для самопідготовки студентів до єдиного державного кваліфікаційного іспиту «КРОК-1 та іспит з англійської мови професійного спрямування» (Стоматологія) (2023р.) – 7 деклараційних патентів України на корисну модель, 5 нововведень. Опублікувала 120 наукових праць, з них 80 наукового та 40 навчально-методичного характеру, з них 40 наукових праць, опублікованих у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях, у т.ч. 13 робіт опубліковано у фахових виданнях, які включені до наукометричної бази SCOPUS. Член товариства фізіологів України.

Є виконавцем комплексної науково-дослідної роботи кафедри фізіології “Закономірності функціонування нейроімуноендокринних взаємовідносин в нормі та при патології і можливості їх фармакологічної модуляції”

Веде основний навчальний курс з фізіології, читає лекції та проводить практичні заняття студентам 2 курсу медичних факультетів №1, №2, №3 та №4, в тому числі з англійською мовою викладання. Відповідальна за наповнення навчального електронного курсу “Фізіологія” (розділ “Фізіологія центральної нервової системи”) та “Physiology” для медичних факультетів №1, №2, №3 та №4, на сервері дистанційного навчання “Мoodlе”.

Відповідальна за навчально-методичну роботу з фізіології для студентів медичного коледжу БДМУ зі спеціальності «Фармація, промислова фармація» та «Сестринська справа» і заповнення серверу дистанційного навчання Moodle із зазначених спеціальностей.

Відповідальна за виховну та профспілкову роботу на кафедрі і іміджеву політику кафедри.

Стаж педагогічної роботи у закладах вищої освіти - 20 років.


Савчук Тетяна Павлівна

 – кандидат медичних наук, асистент кафедри.

Закінчила у 2008 році Буковинський державний медичний університет за спеціальністю «Педіатрія». З 2009 року по 2010 рік проходила інтернатуру за спеціальністю «Педіатрія». З 2010 по 2011 рр. працювала лаборантом кафедри інфекційних хвороб Буковинського державного медичного університету. З січня 2011 року працювала асистентом кафедри фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата. У 2014 році захистила дисертацію на тему: «Патохімічні та патоморфологічні зміни в лімбіко-гіпоталамічних структурах мозку щурів зі стрептозотоцин-індукованим цукровим діабетом при гострому порушенні кровообігу в басейні сонних артерій» на здобуття наукового ступеня «кандидат медичних наук» за спеціальністю 14.03.04. –патологічна фізіологія.

Є співавтором навчального посібника «Фізіологія нейрогуморальної регуляції» (2017р.). Опублікувала 48   наукових праць, з них 36 наукового та 12 навчально-методичного характеру, з них 36 наукових праць, опублікованих у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях, у т.ч. 4 робіт опубліковано у фахових виданнях, які включені до наукометричної бази SCOPUS. Член товариства фізіологів України.

Є виконавцем комплексної науково-дослідної роботи кафедри фізіології “Закономірності функціонування нейроімуноендокринних взаємовідносин в нормі та при патології і можливості їх фармакологічної модуляції”

Веде основний навчальний курс з фізіології, проводить практичні заняття студентам 2 курсу медичних факультетів № 1, № 2 та № 4, Відповідальна за наповнення навчального електронного курсу “Фізіологія” (розділ “Фізіологія ендокринних залоз”) для факультетів №1, №2 та № 4, на сервері дистанційного навчання “Мoodlе”. Відповідальна на кафедрі за спеціальність “Медична психологія”.

Була секретарем предметно-методичної комісії дисциплін медико-біологічного профілю.


Букатару Юліана Сергіївна 

- кандидат фармацевтичних наук,  асистент кафедри, 

Закінчила Буковинський державний медичний університет (2010), спеціальність «Клінічна фармація»

Кандидат фармацевтичних наук, 2018; 14.03.05 – фармакологія, тема: «Антигіпоксантна та нейропротекторна активність похідних 2-бензамідо-2-(2-оксоіндолін-3-іліден)оцтової кислоти»

Є співавтором 30 наукових статтей і тез доповідей, 1 патенту України на корисну модель, 1 посібника.

Напрямок наукової роботи: пошук та дослідження нових біологічно активних речовин, які були б спроможні коригувати порушення метаболізму органів і тканин за умов гіпоксії різного ґенезу, виявляти антигіпоксантну та нейропротекторну дію.

Є секретарем предметно-методичної комісії дисциплін медико-біологічного профілю.




Дудка Євгенія Анатоліївна 

– кандидат медичних наук, асистент кафедри.

Остапчук Марія Іванівна

 – старший лаборант кафедри.

Мотрук Марія Павлівна– старший лаборант кафедри.