Новини‎ > ‎

ВІТАЄМО ІМЕНИННИКІВ
Колектив кафедри фізіології ім. Я.Д.Кіршенблата

БУКОВИНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

щиро вітає з Днем народження

ХОДОРОВСЬКОГО ГЕОРГІЯ ІВАНОВИЧА,


якому сьогодні виповнюється славних 82 роки

Народився Георгій Іванович 28 серпня 1938 року в день благословенного християнського свята – Успіння Пресвятої Богородиці в с. Товтри Заставнівського району Чернівецької області. Закінчив середню школу в м. Заставна в 1955 році, Чернівецький державний медичний інститут з відзнакою – у 1961 році та аспірантуру з нормальної фізіології – у 1964 році.

Науково-педагогічний та дипломатичний шлях Георгія Івановича надзвичайно насичений здобутками та відзнаками.

Ходоровський Г.І. працював в Чернівецькому державному медичному інституті (з 2005 Буковинський державний медичний університет – БДМУ) з 1964 року асистентом, з 1968 року – доцентом, з 1977 року по 1987 рік – проректором з наукової роботи, з 1980 року по 1987 рік та з 2001 року по 2005 рік – завідувачем кафедри нормальної фізіології БДМУ, з 2005 року Георгій Іванович – професором кафедри фізіології БДМУ та за сумісництвом професором кафедри міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича.

З 1969 року по 1973 рік працював доцентом кафедри фізіології людини в Замбії й водночас головою профкому Посольства СРСР, керівником експедиції ВООЗ, членом редколегії журналу ЮНЕСКО „Здоров’я”. Результати його наукової роботи лягли в основу державної програми йодної профілактики зобу в Замбії, його докторської дисертації та наукових публікацій про особливості зобної ендемії в Замбії. В 1987–1989 роках Г.І. Ходоровський – радник ректора Кабульського медичного інституту та Міністра охорони здоров’я Афганістану, працює в торгпредставництві Посольства СРСР в Афганістані. Робота відзначена подяками, орденом і двома медалями. Учасник бойових дій.

Має великий досвід педагогічної та наукової роботи, володіє кількома іноземними мовами, в т. ч. вільно англійською. Зробив помітний внесок в удосконалення навчально-методичної роботи, розвиток науки та підготовку лікарських і науково-педагогічних кадрів. Свого часу входив до складу авторського колективу СРСР з написання підручників для медичних ВНЗ, був членом навчально-методичної комісії з нормальної фізіології при МОЗ СРСР. За його співавторством у 1988 році були опублікована така навчальна література: „Физиология плода и детей” (под. ред. проф. Глебовского), „Руководство к практическим занятиям по физиологии” (под. ред. Г.И. Кисицкого, В.А. Полянцева). Співавтор галузевої програми з нормальної фізіології для ВНЗ ІІІ–ІV рівнів акредитації (Україна). 10 років працював за сумісництвом професором кафедри міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича. Його праця у вишах відзначена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (2005 р.).

Наукові дослідження стосуються проблеми нейрогормональних взаємовідносин, висвітлені в кандидатській, докторській дисертаціях та більше 300 опублікованих працях, 17 монографіях і навчальних посібниках українською, російською та англійською мовами. Має три патенти на винаходи. Сформульована ним теорія полідромного механізму нервово-гуморальної взаємодії отримала підтвердження в науково-дослідних установах України. В організованій ним науковій електрофізіологічній лабораторії БДМУ свого часу виконано більше 10 кандидатських і докторських дисертацій. Підготовив 7 кандидатів медичних наук і 32 магістри з міжнародних відносин. Впродовж багатьох років Георгій Іванович був членом спеціалізованої вченої ради Д 05.600.02 Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова.

За своє життя працював на високих державних і дипломатичних посадах. Вніс посильний вклад у створення незалежної України, в утвердженні її міжнародного позитивного іміджу. З 1990 року по 1994 рік депутат Верховної Ради України, голова Постійної Комісії „У справах жінок, охорони материнства, дитинства і сім’ї”. У 1992 році переведений до Міністерства закордонних справ України на посаду Посла з особливих доручень, з лютого 1993 року по липень 1998 року Посол України в Індії. У 1996 році Указом Президента України від 7 серпня 1996 року Г.І. Ходоровському присвоєно вищий в дипломатії пожиттєвий ранг „Надзвичайний і Повноважний Посол України”. В Індії нагороджений Премією імені Індіри Ганді та відзнакою „За зміцнення миру і дружби народів” Індо-Європейською асоціацією (Республіка Індія). Почесний професор Інституту маркетингу і менеджменту (Індія). Вільно володіє усною і писемною англійською мовою.

Депутат Чернівецької міської ради шести скликань, лауреат премії імені Омельяна Поповича. Відзначений Почесною відзнакою Чернівецької міської ради – медаллю „На славу Чернівців”, лауреат обласної премії імені Омеляна Поповича. Депутат Чернівецької міської ради. Почесний житель села Товтри і Почесний громадянин міста Чернівців.

У 2000 році нагороджений дипломом та пам’ятною медаллю „За заслуги в розбудові економіки України та вагомий внесок у створення гідного міжнародного іміджу нашої Держави”, занесений до „Золотої книги ділової еліти України”, до Української дипломатичної енциклопедії (2007 р.) та до книги „Історія українського парламентаризму” (2010 р.), нагороджений Почесними грамотами Кабінету Міністрів України (2007 р., 2010 р.) і Золотим орденом „Честь і слава” всеукраїнського козацького війська. Указом Президента України нагороджений ювілейною медаллю „Двадцять років незалежності України”, „За особливі заслуги перед українським народом” (2011 р.), нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України (2011 р.).

Шановний Георгію Івановичу! Бажаємо Вам довгих і благословенних років життя, творчого натхнення, жаги до життя і любові близьких! Многая Вам літа!